WOS-koning tevens Veilingprins

23 nov

(Westland, 23 november 2022). Directeur Aart Den Haan van de Westlandse omroepstichting, had als mediabobo nooit gedacht dat hij nog eens zou meespelen in een politiek theatersprookje. Een hoofdrol waarbij hij niets hoeft te zeggen of te doen. Dat doen de andere medespelers wel. Aart kan het beste alleen maar stil zijn, soms eventjes besmuikt mee lachen.
Aart is een sluwe vos, ooit eigenaar van kledingwinkels, nu een soort Westlandse Jan Slagter. Officieel de baas maar ook niet te beroerd om bijvoorbeeld tijdens een tv-verkiezingsdebat buiten de camera’s enthousiast applaus-aanjager te zijn. Die zijn mediafabriekje op eigen wijze verkoopt naar publiek, bedrijfsleven en politiek. Waarbij het soms lijkt alsof hij je twee broeken wil verkopen als je er maar één nodig hebt.

Buiten zijn schuld
Die Aart heeft nu een probleem, buiten zijn schuld. Zijn redactiewinkel in ‘s Gravenzande staat in de weg; het buurgebouw De Brug wordt afgebroken omdat daar een tweede Berkenflat voor ouderen komt. Om dat plan commercieel te realiseren moet ook het WOS-gebouw worden omgebouwd tot bejaardenbunkertjes.

Aart vindt alles best, hij weet dat hij financieel afhankelijk is van de gemeente en wacht dus in stilte af. In het verleden zijn er wel meer voorstellen geweest om de WOS te verhuizen, zoals naar de voormalige Druiventuin in Monster en het oude raadhuis in ‘s Gravenzande, maar dat bleek allemaal niet goed realiseerbaar. Ook De Veiling in Poeldijk, de vroegere Leuningjes, kwam eventjes in beeld.
Maar de renovatie van dat met asbest besmette pand werd een politieke discussie, duurde en duurde maar. Nog maar onlangs ging de voor tonnen verbouwde kleine zaal open die broodnodig is voor de exploitatie van de evenementenlocatie.

Snoodaard
Toen gebeurde er iets wat alleen maar in de politiek gebeurt. Een politieke of bestuurlijke snoodaard bedacht dat de op de schop zittende WOS wel in die net verbouwde zaal kon gaan ‘wonen’. Dat betekende oorlog met het Veilingbestuur, ook tweespalt in de gemeenteraad en een zenuwachtig Berkenflat-bestuur dat zijn project al richting toekomst verschoven zag worden.
Maar Aart schoot in de luwte, hield de kaken op elkaar, wachtte af. Siciliaans grimlachend liet hij anderen het vuile werk doen, slechts denkend over zijn eigen WOS. Want in zijn hoofd is hij er van overtuigd dat De Veiling niet alleen qua kleine zaal maar in zijn geheel Zijn Veiling gaat worden. Weet hij zeker dat het stichtingsbestuur daar de strijd met wethouder en politiek gaat verliezen.
Dat die bestuurder de noodzaak om de Berkenflat op tijd te realiseren gebruikt om de WOS-verhuizing naar Poeldijk er desnoods door te drammen. Dat die hem nodig heeft, ook nog wel eisen zal inwilligen.

Nieuwe paleis
Aart hoeft in dit sprookje dus niks te doen, alleen maar fantaseren hoe hij naast WOS-koning tevens Veilingprins kan worden. Die in zijn nieuwe paleis naast een redactie en een brasserie ook een grote zaal aantreft. Die hij naast een gewone exploitatie kan gebruiken als een grote studio voor spel- en quizprogramma’s, talkshows of (pop)concerten. En die hij via de WOS kan uitzenden en eventueel doorverkopen aan andere lokale zenders.

Aart den Haan als mediatycoon, door af te wachten en op het juiste moment toe te slaan. Die over enkele jaren in zijn memoires opbiecht dat John de Mol al decennia zijn grote voorbeeld was. Tegen die tijd heet De Veiling waarschijnlijk Het Gouden Haantje.

Rien van den Anker

7 gedachten over “WOS-koning tevens Veilingprins

  1. vanaf 2016 wordt er al gesteggeld over de toekomst van de Noviteit. Vanaf de buitenkant een prachtig gebouw, de binnenkant heeft heel hard een make-over nodig. Samenwerking met Vitis Welzijn, de bibliotheek en een horeca exploitant was de idee. Nu, vele euro’s en 7 jaar verder, wordt nu met kunst en vliegwerk de Noviteit open gehouden. Ik heb hier bij deze column al eerder geschreven dat de WOS en de Noviteit een mooi (verstands)huwelijk zou kunnen zijn. Met de stok van de tweede Berkenflat achter de deur zou dan de renovatie van de Noviteit ook eindelijk gebeuren. Hoe noem je dat ook alweer: win-win?

  2. Heerlijke column, die precies aangeeft hoe politieke sprookjes werken. Heb ook wel bewondering voor Aart den Haan die zo voor zijn eigen club op komt.

  3. Ik begrijp er niks meer van. Je kunt toch gewoon De Veiling en de WOS aan één tafel zetten. Die moeten er toch samen gewoon uit kunnen komen en dan heel zakelijk de gemeente melden wat het kost.

  4. Ik begrijp dat deze zaak ook nog wel eens kan leiden tot een conflict tussen wethouder Rombout en zijn politieke leider Duijsens. Kan de WOS opnieuw gaan zoeken.

Laat een reactie achter bij Gregor Hansen Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML-tags en -attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>